Informacja o metodzie bezpośredniej DIRECT (odpowiednik dawnej metody CALLANA)

Kursy angielskiego metodą DIRECT dla dorosłych i młodzieży w szkole DUNCAN stawiają na intensywną, a zarazem praktyczną i skuteczną naukę  języka. Metoda Callana/DIRECT uczy słownictwa i gramatyki w starannie zaprogramowany sposób, uwzględniając systematyczną powtórkę materiału, ułatwiającą zapamiętywanie.

Czym charakteryzuje się metoda DIRECT?

Nauczyciel ciągle zadaje pytania, dzięki czemu uczeń słyszy i używa języka, tak dużo jak to tylko możliwe. Kiedy uczeń mówi na lekcji, nauczyciel poprawia błędy w wymowie i błędy gramatyczne, co pozwala na efektywna naukę. Na lekcji jest mnóstwo mówienia i „osłuchiwania” się z językiem, ale jest także czytanie i pisanie, po to, aby powtórzyć i utrwalić, to czego słuchacze nauczyli się wcześniej.

W metodzie Callana/DIRECT nauczyciel mówi szybko, W prawdziwym świecie jest naturalne, żeby mówić szybko. Jeżeli chcemy zrozumieć normalny angielski, musimy ćwiczyć słuchanie szybkiej, naturalnej mowy i być w stanie zrozumieć angielski bez tłumaczenia na język polski. Idea nie tłumaczenia na język polski stoi w centrum metody Callana/DIRECT. Pomaga to zacząć myśleć po angielsku. Nie chcemy, abyś zatrzymywał się i myślał dużo o gramatyce, gdy mówisz. Chcemy, abyś mówił odruchowo, instynktownie, a nie martwił się o błędy.  Naturalnie będziesz popełniał wiele błędów w czasie lekcji, ale nauczyciele w metodzie Callana natychmiast  je poprawiają, a ty uczysz się właśnie dzięki nieustannemu poprawianiu. Kiedy wrócisz do domu po zajęciach, oczywiście będzie pomocne, jeżeli będziesz czytał podręcznik, zastanawiał się nad gramatyką, uczył się słownictwa i robił te wszystkie rzeczy, jakie uczący się języka robią w domu. Lekcje metodą Callana/DIRECT są jednak czasem, żeby ćwiczyć słuchanie i mówienie z książkami zamkniętymi.

Jak wygląda lekcja?

Lekcja metodą Callana /DIRECT różni się bardzo od lekcji, w których dotychczas brali Państwo udział. Uczniowie nie siedzą w ciszy, robiąc ćwiczenia gramatyczne czy na zrozumienie przeczytanego tekstu. Nie ma też swobodnej konwersacji, w której używa się języka, który ma się już dobrze opanowany. Oczywiście tego typu ćwiczenia mogą być pomocne, ale można robić je samemu w domu lub w kawiarni. Na lekcji Callana/DIRECT jest się zajętym ćwiczeniami, których nie można wykonać poza lekcją. Uczniowie słuchają języka angielskiego cały czas, mówią bardzo dużo po angielsku, a wszystkie błędy są poprawiane. Uczysz się bardzo szybko, bo zawsze jesteś „otoczony” angielskim. Nie ma ani chwili ciszy, ani czasu, żeby znudzić się czy stracić koncentrację. I jest także zabawnie!

Metodę Callana (od kilku lat wprowadziliśmy jej odpowiednik metodę DIRECT ze względu na obszerniejszy, bogatszy i lepszy podręcznik) stosujemy od 2001r., dzięki jej skuteczności możemy w tym roku obchodzić 19 rocznicę istnienia szkoły DUNCAN!

Na wyższych poziomach zaawansowania metoda Callana/DIRECT naturalnie ewoluuje w kierunku konwersacji, gdzie na bazie programu metody umożliwiamy uczniom swobodną wypowiedź w języku angielskim.

SZKOŁA DUNCAN POSIADA ZNAK JAKOŚCI TGLS QUALITY ALLIANCE