Dlaczego metodą bezpośrednią DIRECT (dawna metoda Callana) nauczysz się angielskiego 4 razy szybciej?

Przede wszystkim uczysz się intensywnie podczas lekcji. Nauczyciel nieustannie zadaje pytania, więc słyszysz i używasz języka tak dużo jak się da. Gdy mówisz na lekcji, nauczyciel poprawia twoje błędy w  wymowie i gramatyce, a ty dużo się uczysz dzięki temu. Metoda uczy słownictwa i gramatyki w starannie zaprogramowany sposób z systematyczną powtórką. Na lekcji bardzo intensywnie ćwiczysz mówienie i słuchanie, ale jest także czytanie i pisanie, po to, abyś powtórzył i utrwalił, to czego się nauczyłeś. Metoda uczy 4 razy szybciej niż jakakolwiek inna metoda dostępna na rynku, ponieważ lekcja bardzo różni się od tego, z czym zwykle miałeś do czynienia do tej pory, próbując nauczyć się angielskiego. Jeśli chcesz rozumieć język angielski musisz ćwiczyć słuchanie szybkiej, naturalnej angielskiej wymowy i stopniowo nabywać umiejętność rozumienia języka bez tłumaczenia wszystkiego najpierw na język ojczysty. Nie chcemy, abyś się zatrzymywał i dużo myślał o gramatyce, gdy mówisz, chcemy abyś mówił instynktownie, odruchowo i nie martwił się o błędy. Naturalnie popełnisz mnóstwo błędów, ale nauczyciel w metodzie bezpośredniej od razu je poprawia a ty uczysz się dzięki temu. W nauce języka obcego absolutnie niezbędny jest system powtórek, w przeciwnym razie szybko zapomnisz, to czego się nauczyłeś. W metodzie DIRECT powtórka jest automatyczna i systematyczna, na każdej lekcji przede wszystkim powtarzasz, a dopiero potem przechodzimy do fragmentu nowego materiału.

Zawsze możesz wziąć udział w bezpłatnej lekcji próbnej bez zobowiązań, może ci się spodoba i zostaniesz z nami na dłużej?

NABÓR DO GRUP:

 • Nowa grupa początkująca (poziom A1) 2 razy po 90 minut – wtorek i czwartek od 17.30 do 19.00
 • grupa niżej średniozaawansowana A2 – 2 razy 90 minut – poniedziałki i środy od 17.30 do 19.00 lub 1 raz 90 minut – wtorek od 18.00 lub sobota od 11.20 w mini grupie LUX (3-4 osoby)
 • grupa średniozaawansowana A2+/B1- 2 razy w tygodniu – poniedziałki i środy od 19.00
 • grupa średniozaawansowana B1 – 2 razy 90 minut – poniedziałki i środy od 19.05 oraz wtorki i czwartki od 19.05
 • grupa średniozawansowana B1 – 1 raz 100 minut – piątek od 17.15– 18.55

 podręczniki w cenie, grupy standardowe od 5 do 8 osób  lub mini grupy LUX 3-4 osoby

Informacje: 609 73 96 84
(świetny zespół lektorski: Native Speaker, nauczyciele posiadający kompetencje rodowitego mówcy oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu metodą DIRECT/Callana)


Zapisy telefonicznie cały czas oraz osobiście po umówieniu spotkania.

WSZYSTKIE POZIOMY ZAAWANSOWANIA

Starszych nastolatków (od 17 lat) i dorosłych zapraszamy na kursy metodą DIRECT METHOD (odpowiednik metody Callana)  

Jeszcze więcej informacji o metodzie:
Kursy angielskiego metodą DIRECT dla dorosłych i młodzieży w szkole DUNCAN stawiają na intensywną, a zarazem praktyczną i skuteczną naukę  języka. Metoda Callana/DIRECT uczy słownictwa i gramatyki w starannie zaprogramowany sposób, uwzględniając systematyczną powtórkę materiału, ułatwiającą zapamiętywanie.

Czym charakteryzuje się metoda DIRECT?

Nauczyciel ciągle zadaje pytania, dzięki czemu uczeń słyszy i używa języka, tak dużo jak to tylko możliwe. Kiedy uczeń mówi na lekcji, nauczyciel poprawia błędy w wymowie i błędy gramatyczne, co pozwala na efektywna naukę. Na lekcji jest mnóstwo mówienia i „osłuchiwania” się z językiem, ale jest także czytanie i pisanie, po to, aby powtórzyć i utrwalić, to czego słuchacze nauczyli się wcześniej.

W metodzie Callana/DIRECT nauczyciel mówi szybko, W prawdziwym świecie jest naturalne, żeby mówić szybko. Jeżeli chcemy zrozumieć normalny angielski, musimy ćwiczyć słuchanie szybkiej, naturalnej mowy i być w stanie zrozumieć angielski bez tłumaczenia na język polski. Idea nie tłumaczenia na język polski stoi w centrum metody Callana/DIRECT. Pomaga to zacząć myśleć po angielsku. Nie chcemy, abyś zatrzymywał się i myślał dużo o gramatyce, gdy mówisz. Chcemy, abyś mówił odruchowo, instynktownie, a nie martwił się o błędy.  Naturalnie będziesz popełniał wiele błędów w czasie lekcji, ale nauczyciele w metodzie Callana natychmiast  je poprawiają, a ty uczysz się właśnie dzięki nieustannemu poprawianiu. Kiedy wrócisz do domu po zajęciach, oczywiście będzie pomocne, jeżeli będziesz czytał podręcznik, zastanawiał się nad gramatyką, uczył się słownictwa i robił te wszystkie rzeczy, jakie uczący się języka robią w domu. Lekcje metodą Callana/DIRECT są jednak czasem, żeby ćwiczyć słuchanie i mówienie z książkami zamkniętymi.

Jak wygląda lekcja?

Lekcja metodą Callana /DIRECT różni się bardzo od lekcji, w których dotychczas brali Państwo udział. Uczniowie nie siedzą w ciszy, robiąc ćwiczenia gramatyczne czy na zrozumienie przeczytanego tekstu. Nie ma też swobodnej konwersacji, w której używa się języka, który ma się już dobrze opanowany. Oczywiście tego typu ćwiczenia mogą być pomocne, ale można robić je samemu w domu lub w kawiarni. Na lekcji Callana/DIRECT jest się zajętym ćwiczeniami, których nie można wykonać poza lekcją. Uczniowie słuchają języka angielskiego cały czas, mówią bardzo dużo po angielsku, a wszystkie błędy są poprawiane. Uczysz się bardzo szybko, bo zawsze jesteś „otoczony” angielskim. Nie ma ani chwili ciszy, ani czasu, żeby znudzić się czy stracić koncentrację. I jest także zabawnie!

Metodę Callana (od kilku lat wprowadziliśmy jej odpowiednik metodę DIRECT ze względu na obszerniejszy, bogatszy i lepszy podręcznik) stosujemy od 2001r., dzięki jej skuteczności możemy w tym roku obchodzić 18 rocznicę istnienia szkoły DUNCAN!

Na wyższych poziomach zaawansowania metoda Callana/DIRECT naturalnie ewoluuje w kierunku konwersacji, gdzie na bazie programu metody umożliwiamy uczniom swobodną wypowiedź w języku angielskim.

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży od 17 roku życia odbywają się:

 • dwa razy w tygodniu po 90 minut w grupie standard (5-8 osób) – Roczny kurs obejmuje 132 lekcje 45 minutowe. Koszt kursu – za rok nauki 2199 zł wraz z oryginalnymi, nowymi podręcznikami do metody DIRECT wraz z CD/aplikacją na telefon. Kurs płatny w 5 malejących ratach: 489zł przy rozpoczęciu zajęć, 460zł do 30 listopada, 450 zł do 30 stycznia, 430 zł do 30 marca i 370 zł do 30 kwietnia. Zajęcia w małej grupie! Zajęcia z Native Speakerem dopłata po 25 pln do każdej raty kursu. Istnieje możliwość płatności semestralnej z rabatem ( 2 razy po 1050 pln – roczny kurs 2100 pln) oraz 9 rat miesięcznych (265 pln co miesiąc – roczny kurs 2385 pln). Zajęcia w grupie MINI LUX (3-4 osoby) 1 raz w tygodniu po 90 minut – 250 pln miesięcznie
 • jeden raz w tygodniu po 135 minut w grupie standard (5-8 osób) – w piątki od 17.00. Roczny kurs obejmuje 105 lekcji 45 minutowych. Koszt kursu – za rok nauki 1819 zł wraz z oryginalnymi, nowymi podręcznikami do metody DIRECT. Kurs płatny w malejących ratach: 399zł przy rozpoczęciu zajęć, 380 zł do 30 listopada, 370zł do 30 stycznia, 350 zł do 30 marca i 320 zł do 30 kwietnia. Zajęcia z Native Speakerem dopłata 10% do kursu (160 pln po 32 pln do każdej raty). Zajęcia w grupie MINI LUX (3 -4 osoby) 1 raz w tygodniu po 135 minut – 270 pln miesięcznie
 • Zajęcia w grupie MINI LUX (3-4 osoby) 1 raz w tygodniu po 90 minut – 250 pln miesięcznie
 • Kursy rozpoczynają się od 16 września 2019r i trwają do ok.15 czerwca 2020 r.,

PRZYKŁADOWE, PROPONOWANE TERMINY ZAJĘĆ ( zapisy trwają cały rok)

poniedziałek i środa 2 razy po 90 minut od 17.30 grupa A2, od 19.00 grupa B1

wtorek i czwartek 2 ray po 90 minut od 17.30 – grupa początkująca A1, od 19.00 grupa B1 średniozaawansowana

Opłata za kurs obejmuje:

 • nauczanie metodą DIRECT przez przeszkolonych lektorów,  
 • naukę w kameralnej maksymalnie 6-8 osobowej grupie, przeciętnie 5-8 osób w grupie lub mini grupie LUX 3-4 osobowej, zwykle 2-3 osoby,
 • zajęcia w dogodnej lokalizacji o wysokim standardzie wykończenia wnętrz,
 • większą liczbę lekcji w ramach rocznego kursu (132 zamiast 120 czy 112 lekcji) i więcej minut (45 zamiast 40 minutowej lekcji) w porównaniu do innych szkół,
 • dynamiczne zajęcia nastawione na intensywny trening mówienia! 

 Oferujemy 5% zniżki za zapisanie się i opłacenie I raty do 9 września! – zniżka na 1-szą ratę kursu

Oferujemy 5% zniżki za kontynuację nauki w szkole DUNCAN!

Oferujemy 10% zniżki dla rodzin – zniżka na kurs drugiego i kolejnego członka rodziny na podstawie ceny tańszego kursu

Oferujemy 5% zniżki „bring a friend”– zniżka na 1-szą  ratę kursu 

Zniżki nie łączą się ze sobą.

Zapisy trwają przez cały rok szkolny! Początkujących zachęcamy jednak do zapisów do 13 września, kursy rozpoczynają się od 16/23 września br.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania, małe grupy, komfortową salę lekcyjną w ścisłym centrum Sosnowca i efektywniejszą, a zatem tańszą naukę języka angielskiego.

Kurs na danym poziomie zaawansowania rozpoczyna się po zapisaniu się i opłaceniu I-szej raty.

Zajęcia odbywają się w Sosnowcu 3 Maja 14 ( SEZAM I piętro, sale po lewej stronie korytarza)

Zapisać na kurs można się:

 • telefonicznie 609 73 96 84,
 • wysyłając maila na adres duncan@duncan.pl (należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, telefon kontaktowy i kurs, jakim są Państwo zainteresowani),

Dane rejestrowe szkoły do przelewu:

Szkoła Językowa DUNCAN
ul. Wiejska 18a
42-512 Preczów

mBank nr  23 1140 2017 0000 4802 0646 8096

Podziel się!