Dlaczego metodą bezpośrednią DIRECT (dawna metoda Callana) nauczysz się angielskiego 4 razy szybciej?

Przede wszystkim uczysz się intensywnie podczas lekcji. Nauczyciel nieustannie zadaje pytania, więc słyszysz i używasz języka tak dużo jak się da. Gdy mówisz na lekcji, nauczyciel poprawia twoje błędy w  wymowie i gramatyce, a ty dużo się uczysz dzięki temu. Metoda uczy słownictwa i gramatyki w starannie zaprogramowany sposób z systematyczną powtórką. Na lekcji bardzo intensywnie ćwiczysz mówienie i słuchanie, ale jest także czytanie i pisanie, po to, abyś powtórzył i utrwalił, to czego się nauczyłeś. Metoda uczy 4 razy szybciej niż jakakolwiek inna metoda dostępna na rynku, ponieważ lekcja bardzo różni się od tego, z czym zwykle miałeś do czynienia do tej pory, próbując nauczyć się angielskiego. Jeśli chcesz rozumieć język angielski musisz ćwiczyć słuchanie szybkiej, naturalnej angielskiej wymowy i stopniowo nabywać umiejętność rozumienia języka bez tłumaczenia wszystkiego najpierw na język ojczysty. Nie chcemy, abyś się zatrzymywał i dużo myślał o gramatyce, gdy mówisz, chcemy abyś mówił instynktownie, odruchowo i nie martwił się o błędy. Naturalnie popełnisz mnóstwo błędów, ale nauczyciel w metodzie bezpośredniej od razu je poprawia a ty uczysz się dzięki temu. W nauce języka obcego absolutnie niezbędny jest system powtórek, w przeciwnym razie szybko zapomnisz, to czego się nauczyłeś. W metodzie DIRECT powtórka jest automatyczna i systematyczna, na każdej lekcji przede wszystkim powtarzasz, a dopiero potem przechodzimy do fragmentu nowego materiału.

Zawsze możesz wziąć udział w bezpłatnej lekcji próbnej bez zobowiązań, może ci się spodoba i zostaniesz z nami na dłużej?

NABÓR DO GRUP: dni i godziny zajęć 2023/2024.

 Kursy rozpoczynają się 18 września i 2 października.

 Wszelkie informacje pod numerem 609 73 96 84.

 • grupa początkująca A1 DIRECT 1 –  2 razy w tygodniu po 90 minut -wtorek i czwartek  18.30
 • grupa początkująca A1 DIRECT 1 mini – 1 raz w tygodniu 90 minut – środa 18.45
 • grupa początkująca mini (poziom A1/A2) 1 raz 90 minut grup – poniedziałek od 17.00
 • grupa niżej średnio zaawansow. A2 DIRECT 2 – 2 razy 90 min poniedziałek 18.30 i środa 18.45
 • grupa niżej średnio zaawans. A2 DIRECT 2 – 2 razy 60 min poniedziałek 18.45 i czwartek 16.30
 • grupa A2 mini DIRECT 2/3 – 1 raz  w tygodniu po 90 minut – poniedziałek 17.30 lub wtorek 16.30
 • grupa średnio zaawansowana B1 DIRECT 4 – 1 raz 90 minut – poniedziałek 19.00
 • grupa średnio zaawansow. B1 DIRECT 4 – 2 razy 90 minut – wtorek i czwartek 19.00
 • grupa wyżej średnio zaawansow. B2+ 1 raz 90 minut – DIRECT 8 – poniedziałek 19.30
 • grupa wyżej średnio zawansowana B2 – 1 raz 90 minut DIRECT 5  – czwartek 17.30
 • grupa wyżej średnio zawansowana B2 – 1 raz 90 minut DIRECT 6  – sobota 9.00
Zajęcia 1 raz w tygodniu odbywają się w mini grupach 2-4  osobowych. zajęcia 2 razy w tygodniu odbywają się w grupach standard 5-6osobowych.

 podręczniki w cenie, grupy standardowe od 5 do 7 osób  lub mini grupy LUX 2-4 osoby

Informacje: 609 73 96 84
(świetny zespół lektorski: nauczyciele posiadający kompetencje rodowitego mówcy oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu metodą DIRECT/Callana)


Zapisy telefonicznie cały czas oraz osobiście po umówieniu spotkania.

WSZYSTKIE POZIOMY ZAAWANSOWANIA

Starszych nastolatków (od 18 lat) i dorosłych zapraszamy na kursy metodą DIRECT METHOD (odpowiednik metody Callana).

Poza językiem angielskim zapraszamy Państwa również na kursy hiszpańskiego.

Jeszcze więcej informacji o metodzie:
Kursy angielskiego metodą DIRECT dla dorosłych i młodzieży w szkole DUNCAN stawiają na intensywną, a zarazem praktyczną i skuteczną naukę  języka. Metoda Callana/DIRECT uczy słownictwa i gramatyki w starannie zaprogramowany sposób, uwzględniając systematyczną powtórkę materiału, ułatwiającą zapamiętywanie.

Czym charakteryzuje się metoda DIRECT?

Nauczyciel ciągle zadaje pytania, dzięki czemu uczeń słyszy i używa języka, tak dużo jak to tylko możliwe. Kiedy uczeń mówi na lekcji, nauczyciel poprawia błędy w wymowie i błędy gramatyczne, co pozwala na efektywna naukę. Na lekcji jest mnóstwo mówienia i „osłuchiwania” się z językiem, ale jest także czytanie i pisanie, po to, aby powtórzyć i utrwalić, to czego słuchacze nauczyli się wcześniej.

W metodzie Callana/DIRECT nauczyciel mówi szybko, W prawdziwym świecie jest naturalne, żeby mówić szybko. Jeżeli chcemy zrozumieć normalny angielski, musimy ćwiczyć słuchanie szybkiej, naturalnej mowy i być w stanie zrozumieć angielski bez tłumaczenia na język polski. Idea nie tłumaczenia na język polski stoi w centrum metody Callana/DIRECT. Pomaga to zacząć myśleć po angielsku. Nie chcemy, abyś zatrzymywał się i myślał dużo o gramatyce, gdy mówisz. Chcemy, abyś mówił odruchowo, instynktownie, a nie martwił się o błędy.  Naturalnie będziesz popełniał wiele błędów w czasie lekcji, ale nauczyciele w metodzie Callana natychmiast  je poprawiają, a ty uczysz się właśnie dzięki nieustannemu poprawianiu. Kiedy wrócisz do domu po zajęciach, oczywiście będzie pomocne, jeżeli będziesz czytał podręcznik, zastanawiał się nad gramatyką, uczył się słownictwa i robił te wszystkie rzeczy, jakie uczący się języka robią w domu. Lekcje metodą Callana/DIRECT są jednak czasem, żeby ćwiczyć słuchanie i mówienie z książkami zamkniętymi.

Jak wygląda lekcja?

Lekcja metodą Callana /DIRECT różni się bardzo od lekcji, w których dotychczas brali Państwo udział. Uczniowie nie siedzą w ciszy, robiąc ćwiczenia gramatyczne czy na zrozumienie przeczytanego tekstu. Nie ma też swobodnej konwersacji, w której używa się języka, który ma się już dobrze opanowany. Oczywiście tego typu ćwiczenia mogą być pomocne, ale można robić je samemu w domu lub w kawiarni. Na lekcji Callana/DIRECT jest się zajętym ćwiczeniami, których nie można wykonać poza lekcją. Uczniowie słuchają języka angielskiego cały czas, mówią bardzo dużo po angielsku, a wszystkie błędy są poprawiane. Uczysz się bardzo szybko, bo zawsze jesteś „otoczony” angielskim. Nie ma ani chwili ciszy, ani czasu, żeby znudzić się czy stracić koncentrację. I jest także zabawnie!

Metodę Callana (od kilku lat wprowadziliśmy jej odpowiednik metodę DIRECT ze względu na obszerniejszy, bogatszy i lepszy podręcznik) stosujemy od 2001r., dzięki jej skuteczności możemy w tym roku obchodzić 22 rocznicę istnienia szkoły DUNCAN!

Na wyższych poziomach zaawansowania metoda Callana/DIRECT naturalnie ewoluuje w kierunku konwersacji, gdzie na bazie programu metody umożliwiamy uczniom swobodną wypowiedź w języku angielskim.

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży od 18 roku życia odbywają się:

 • dwa razy w tygodniu po 90 minut w grupie standard (4 -7 osób) – Roczny kurs obejmuje 132 lekcje 45 minutowe. Koszt kursu – za rok nauki 3999 zł wraz z oryginalnymi, nowymi podręcznikami do  metody DIRECT. Możliwa jest jednorazowa płatność za cały rok szkolny (3500 zł), 2 raty semestralnych po 1900 zł lub 9 rat miesięcznych po 470 zł. Zajęcia w małej grupie! 
 • dwa razy w tygodniu po 60 minut w grupie mini LUX (2-4 osoby) – 450 pln miesięcznie (za 8 godzin zegarowych w miesiącu)
 • Zajęcia w grupie MINI LUX (2 – 4 osoby) 1 raz w tygodniu po 90 minut – 360 pln miesięcznie
 • Kursy rozpoczynają się 18 września 2023 r. i trwają do 15 czerwca 2024 r.,

Opłata za kurs obejmuje:

 • nauczanie metodą DIRECT przez przeszkolonych lektorów,  
 • naukę w kameralnej maksymalnie 5-7 osobowej grupie, przeciętnie 5 osób w grupie lub mini grupie LUX 2-4 osobowej, zwykle 2-3 osoby,
 • zajęcia w dogodnej lokalizacji,
 • większą liczbę lekcji w ramach rocznego kursu (132 zamiast 120 czy 112 lekcji) i więcej minut (45 zamiast 40 minutowej lekcji) w porównaniu do innych szkół,
 • dynamiczne zajęcia nastawione na intensywny trening mówienia! 

 Oferujemy 5% zniżki za zapisanie się i opłacenie I raty do 12 września! – zniżka na 1-szą ratę kursu

Oferujemy 5% zniżki za kontynuację nauki w szkole DUNCAN!

Oferujemy 10% zniżki dla rodzin – zniżka na kurs drugiego i kolejnego członka rodziny na podstawie ceny tańszego kursu

Oferujemy 5% zniżki „bring a friend”– zniżka na 1-szą  ratę kursu 

Zniżki nie łączą się ze sobą.

Zapisy trwają przez cały rok szkolny! Początkujących zachęcamy jednak do zapisów do 17 września, kursy rozpoczynają się od 18 września br.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania, małe grupy, komfortową salę lekcyjną w ścisłym centrum Sosnowca i efektywniejszą, a zatem tańszą naukę języka angielskiego.

Kurs na danym poziomie zaawansowania rozpoczyna się po zapisaniu się i opłaceniu I-szej raty.

Zajęcia odbywają się w Sosnowcu 3 Maja 14 ( SEZAM I piętro, sale po lewej stronie korytarza)

Zapisać na kurs można się:

 • telefonicznie 609 73 96 84,
 • wysyłając maila na adres duncan@duncan.pl (należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, telefon kontaktowy i kurs, jakim są Państwo zainteresowani),

Dane rejestrowe szkoły do przelewu:

Szkoła Językowa DUNCAN
ul. Wiejska 18a
42-512 Preczów

mBank nr  23 1140 2017 0000 4802 0646 8096Podziel się!